• Strona główna
  • Meble systemowe
  • Kontakt

Nowoczesne wyposażenie wnętrz

  • Strona główna
  • Meble systemowe
  • Kontakt

Mały pokój dla rodzeństwa – najlepsze rozwiązania dla dzieci

Pokój dla dwójki dzieci i to w dodatku na stosunkowo małym metrażu. Jak poradzić sobie z takim wyzwaniem aranżacyjnym? Dzięki wielu sprytnym i funkcjonalnym rozwiązaniom już za chwilę każdy rodzic przekona się, że nie będzie to zadanie aż tak straszne, jak zdaje się na pierwszy rzut oka!

Urządzanie niewielkiego pokoju dla dwójki dzieci może być łatwiejsze lub trudniejsze w wykonaniu. Wszystko zależy tu przede wszystkim nie tylko od samego metrażu pomieszczenia i jego warunków, ale również wieku naszych dzieci. Inne rozwiązania zastosujemy u bliźniaków w tym samym wieku, inne w przypadku, gdy między rodzeństwem różnica ta wynosi kilka lat. Co innego sprawdzi się także w pokojach dwóch chłopców, a co innego u dziewczynki i chłopczyka.

Łóżka do małego pokoju dla rodzeństwa

Niezależnie od dostępnej przestrzeni, łóżko to tuż obok biurka podstawowy mebel w pokoju każdego dziecka. Możemy zrezygnować w nim z szafy, komód, czy dodatkowej sofy, jednak nie z łóżka. Jaki mamy wybór w przypadku dwójki dzieci?

Oczywiście na pierwszym miejscu należy wskazać niezawodne łóżka piętrowe https://www.meblewersal.pl/2035-lozko-pietowe-darek.html. Zaletą tego modelu jest bardzo uniwersalny wygląd, a także wyposażenie go w dwie dolne szuflady na pościel lub innego rodzaju rzeczy. Łóżko piętrowe sprawdzi się doskonale w przypadku rodzeństwa w tym samym bądź zbliżonym wieku. Nie będzie natomiast najlepszym rozwiązaniem u najmłodszych dzieci, jak i nastolatków, którzy mogą potrzebować większej prywatności.

Drugą z możliwości stanowi łóżko dwuosobowe wysuwane takie jak łóżko GUMI 16. Nie jest to łóżko piętrowe, dlatego też będzie bezpieczne w użytkowaniu również dla mniejszych dzieci. Możemy wykorzystać je zarówno w pokojach dziewczynek, jak i chłopców.

Trzeci z wariantów obejmuje wstawienie do pokoju dziecięcego dwóch oddzielnych łóżek jednoosobowych. Jeżeli możemy pozwolić sobie na takie rozwiązanie, na pewno warto z niego skorzystać. Zwróćmy jednak uwagę na to, aby zapewnić wystarczającą ilość miejsca do wygodnego i bezpiecznego przemieszczania się oraz ulokowania innych mebli.

Biurko dla rodzeństwa

Biurko należy do elementów wyposażenia, które towarzyszy dziecku od pierwszej klasy aż po same studia lub jeszcze dłużej. Jego obecność w tym pokoju jest zatem obowiązkowa. Jak poradzić sobie ze wstawieniem dwóch biurek do niedużego wnętrza? Powinniśmy zdecydować się na dwa oddzielne modele, czy może jeden większy, łączony? W tym przypadku naszą decyzję po raz kolejny musimy uzależnić od faktycznych warunków w pomieszczeniu oraz wieku naszych pociech.

Rodzice bliźniaków mogą bez przeszkód wybrać obszerne biurka łączone, tworzące jeden wspólny blat, rozgraniczony pośrodku m.in. szufladami. Będzie to dobre rozwiązanie, ponieważ dzieci w tym samym lub zbliżonym wieku są na bardzo podobnym poziomie pod względem wykonywanych zadań i obowiązków. Jeśli jednak pomiędzy rodzeństwem występuje stosunkowo duża różnica wieku, np. 6 lat, dużo lepiej sprawdzą się w tym przypadku dwa oddzielne biurka. W takim układzie każde z dzieci będzie mogło w spokoju realizować swój program nauczania.

W miarę możliwości powinniśmy zadbać o to, aby nie ograniczać się do najmniejszych z dostępnych na rynku modeli. Im większe biurko wybierzemy, tym też zapewnimy naszym dzieciom równie duży komfort podczas nauki i odrabiania prac domowych.

Szafy, komody, regały? Co wybrać?

Przy urządzaniu pokoju dla rodzeństwa naszą uwagę powinny przykuć meble systemowe młodzieżowe. To kolekcje składające się z wielu różnorodnych brył tego samego rodzaju, które idealnie do siebie pasują. Dzięki temu w obrębie tej samej kolekcji możemy wybierać pomiędzy np. trzema różnymi komodami, czy dwoma szafami.

Na jakie meble warto znaleźć jeszcze miejsce w niedużym pokoju dziecięcym? Z całą pewnością przydadzą się w nim regały lub półki na książki, podręczniki i zeszyty. Polecamy do tego zadania w szczególności meble wiszące. Zagospodarujmy także przestrzeń pod biurkiem, wykorzystując do tego np. mobilne kontenerki.

Co z szafą lub komodą? Na wybór tych mebli do małego pokoju dziecięcego wpłynie charakter pozostałych pomieszczeń w domu. Przykładowo, być może rodzice posiadają w swojej sypialni pojemną, zabudowaną szafę oraz dodatkową w przedpokoju. W takiej sytuacji w pokoju rodzeństwa wystarczy jedna, większa i wyższa komoda. Praktycznym rozwiązaniem są także szafy narożne, które znajdziemy w sklepie z meblami. Dzięki nim wypełnimy puste i kłopotliwe do zagospodarowania kąty.

17 maja 2021 Meble systemowe

Wybieramy przewijak dla dziecka

Nowoczesny pokój młodzieżowy

Ostatnie wpisy

  • Jak przechowywać zabawki w pokoju dziecka?
  • Łóżko piętrowe w pokoju rodzeństwa – czy to dobry pomysł?  
  • Jak wybrać krzesło obrotowe do pokoju dziecka?
  • Przegląd szaf do pokoju dziecka i nastolatka
  • Modne i ponadczasowe meble do pokoju nastolatka
marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
« grudzień    

Kategorie

  • Meble systemowe
Dumnie wspierane przez WordPressa | Motyw: Neblue by NEThemes.