• Strona główna
  • Meble systemowe
  • Kontakt

Nowoczesne wyposażenie wnętrz

  • Strona główna
  • Meble systemowe
  • Kontakt

Jak zaaranżować pokój młodzieżowy na poddaszu?

Pokój na poddaszu to marzenie niejednego dziecka, jak i nastolatka. Gdy w domu posiadamy warunki, aby to właśnie tam stworzyć przestrzeń dla naszej pociechy, bez dwóch zdań warto skorzystać z takiej możliwości! Jeśli nie wiemy jednak, od czego zacząć i obawiamy się, że nie sprostamy temu wyzwaniu, dzisiaj podpowiemy, jak zaaranżować pokój młodzieżowy na poddaszu!

Pokój na poddaszu – podstawy

Skosy, załamania i wnęki zawsze budzą wiele obaw i emocji. Im są one większe, tym też mniejsze stają się nasze możliwości. Na całe szczęście dostępne dziś rozwiązania pozwalają na praktyczne i wygodne zaaranżowanie niemalże każdej przestrzeni.

Podobnie jak przy urządzaniu „klasycznego” pokoju, również w pokoju na poddaszu zacznijmy od wyboru lokalizacji łóżka i biurka – dwóch głównych mebli, których nie może zabraknąć w tym wnętrzu. Koniecznie zarezerwujmy dla nich miejsce pod oknem lub w jak najbliższej odległości od naturalnego źródła światła. Tak jak na przykładowej aranżacji https://www.meblewersal.pl/229-meble-tomi-systemowe-mlodziezowe-dla-dzieci.

Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku biurka. Miejmy na względzie, że umieszczenie go w zaciemnionym rogu zdecydowanie obniży komfort dziecka w trakcie nauki. Dopiero po ustawieniu tych mebli systemowych młodzieżowych zastanówmy się nad dalszymi rozwiązaniami.

Pokój dziecka na poddaszu – gdzie ustawić pozostałe meble?

Jeśli nasz dach opiera się na ściankach kolankowych, a nie bezpośrednio na stropie, najpewniej to właśnie tam uda się nam ustawić pozostałe meble, takie jak komody, czy regały. Wszystko zależy jednak od wysokości ścianek kolankowych – im będą one wyższe, tym zwiększa się nasz wybór w zakresie dostępnego wyposażenia. Jeśli natomiast ścianki kolankowe są niskie, może okazać się, że zmieścimy przy nich jedynie niewysokie komody, czy małe 2-, 3-piętrowe regały. Takie jak szafka ELMO 12 o wysokości 95 cm. Czasami pomocnym rozwiązaniem okazują się również kufry, służące zarówno jako miejsce do przechowywania, jak i dodatkowe siedzisko. Wystarczy przykryć je kocem lub poduszkami.

 

Jeśli nasz dach opada tylko z jednej strony, przy prostej, wyższej ścianie powinna stanąć szafa. W takim układzie będziemy mogli pozwolić sobie na standardowy model wolnostojący. Jeśli jednak skosy występują ze wszystkich stron, wstawienie klasycznej szafy stanie się najpewniej nieco bardziej problematyczne. Warto rozważyć zatem wykonanie szafy na wymiar, która pozwoli nam zagospodarować nawet kłopotliwe wnęki.

Kolory w pokoju młodzieżowym na poddaszu

Jakie kolory sprawdzą się w pokoju na poddaszu? Z pewnością będą to barwy jasne, np. biel, pastele, szarości, czy beże. Nie musimy jednak ograniczać się tylko do nich. Jeśli pokój dziecka na poddaszu jest dobrze doświetlony i znajduje się w nim dużo okien, możemy bez obaw wzbogacić jasną bazę o ciemniejsze lub bardziej energetyzujące akcenty. Wszystko zgodnie z upodobaniami naszej pociechy. We wnętrzach ulokowanych na poddaszu, które należą do nastolatków lub studentów, świetnie zaprezentuje się np. styl loftowy. Meble do takiego wystroju znajdziemy w sklepie internetowym. Takie przestrzenie lubią elementy surowości w postaci cegły na ścianie, czy betonowej posadzki.

17 sierpnia 2021 Meble systemowe

Sposoby na ustawienie mebli w pokoju nastolatka

Witaj szkoło! Aranżujemy miejsce nauki i pracy

Ostatnie wpisy

  • Jak przechowywać zabawki w pokoju dziecka?
  • Łóżko piętrowe w pokoju rodzeństwa – czy to dobry pomysł?  
  • Jak wybrać krzesło obrotowe do pokoju dziecka?
  • Przegląd szaf do pokoju dziecka i nastolatka
  • Modne i ponadczasowe meble do pokoju nastolatka
marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
« grudzień    

Kategorie

  • Meble systemowe
Dumnie wspierane przez WordPressa | Motyw: Neblue by NEThemes.